Daniela, BACAU:
De când iau Artrostop Rapid (o saptamana)au inceput sa ma doara toate incheieturile si muschii. Asa e normal sau ar trebui sa renunt ?
10.02.2006 la 0:00
Dr. Ion Bulacu:

Stimata doamna,

Durerile amintite de dvs. pot avea mai multe cauze:

- fiind la inceputul tratamentului, pot fi dureri ce tin inca de simptomatologia de baza a bolii artrozice

- artroza, fiind prin excelenta meteosensibila, pot aparea dureri la schimbarile de vreme (umiditate, presiune atmosferica etc.)

- dupa parerea specialistilor in reumatologie, este de asteptat ca in primele 1-2 saptamani de la inceperea administrarii de substante ce refac cartilajele articulare (cum e si cazul produselor ArtroStop) sa apara discrete acutizari ale simptomatologiei (semn ca incepe sa se "lucreze" la nivelul cartilajelor)

Asadar, oricare ar fi cauza aparitiei durerilor de care amintiti, va recomand sa nu va alarmati si sa continuati administrarea produsului.

13.02.2006 la 0:00